ŠKOLA TRADIČNÍCH BOJOVÝCH UMĚNÍ

     Praktikant je klasifikován pouze svým učitelem v dojo. Způsob této graduace však není zhodnocením, či změřením jeho umění a vědomostí, ale potvrzení učitele o míře předání svých vědomostí žákovi.Student se tak stává pokračovatelem svého učitele a učitele činí tento způsob klasifikace zodpovědného za své studenty. Klasifikace je čtyřstupňová, převzatá ze způsobu hodnocení v tradičních dódžó. Student neskládá zkoušky, ale je mu udělován diplom, svědčící o jeho znalostech a míře předání umění od svého učitele a zároveň je mu jako součást diplomu předán seznam technik, které ovládá.

 

 

STUPNĚ UDĚLENÉ KLASIFIKACE A STVRZUJÍCÍ LISTINY ŠKOLY

 

Šoden

První základní stupeň udělené klasifikace. Student převzal základní rozsah znalostí nutných pro jeho další studium. Studentovi je udělen certifikát (vysvědčení) Šoden doplněn seznamem technik – Šoden mokuroku, které zná a ovládá.

 

Čuden

Střední stupeň udělené klasifikace. Student převzal střední rozsah znalostí a dovedností školy. Je mu udělen certifikát Čuden doplněn seznamem technik – Čuden mokuroku, které zná a ovládá.

 

Okuden

Vysoký stupeň udělené klasifikace. Student má velký rozsah znalostí a dovedností školy. Je mu udělen certifikát Okuden doplněn seznamem Okuden mokuroku.

 

Menkjo kaiden

Nejvyšší rozsah znalostí a dovedností školy. Student převzal veškeré znalosti školy a sám se stává učitelem s oprávněním založit vlastní školu.Je mu udělen certifikát Menkjo kaiden doplněn seznamem Menkjo kaiden mokuroku.

 

 

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one